برخورد با ۴۲۱۵ تخلف زیست محیطی در کلانشهر مشهد

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: در یک ماه گذشته ۴۲۱۵ مورد تخلف زیست محیطی در این کلانشهر از سوی ضابطان قضایی اعمال قانون شده که ۶۳۶ مورد آن مربوط به خودروهای دودزا بوده است.

خلیل‌الله کاظمی افزود: در این مدت همچنین با ۲۵۹۶ خودروی فاقد برچسب معاینه فنی برخورد شد و ۷۹۸ مورد از این برخوردها به دلیل نداشتن معاینه فنی خودروها گزارش شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین تخلفات در شهریورماه جاری مربوط به منطقه ۲ بوده که تفاوت در آمار تخلفات با میزان تردد خودروها در منطقه و همچنین تعداد گشت‌زنی‌ها در مناطق آلوده رابطه مستقیمی دارد.

کاظمی افزود: نداشتن معاینه فنی در منطقه ۲ مشهد با ۸۳ مورد بیشترین تخلف و در منطقه ۱۲ با ۴۰ مورد کمترین میزان تخلف در شهرویور ماه جاری است.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: از نظر دودزا بودن، منطقه۲ مشهد با ۶۹ مورد بیشترین و منطقه ۱۲ مشهد با ۳۱ مورد کم‌ترین بوده و از نظر نداشتن گواهی با برچسب معاینه، منطقه ۲ مشهد با ۲۵۸ مورد بیشترین و منطقه ۱۲ مشهد با ۱۴۱ مورد کمترین تخلف را شامل می‌شود.

به گفته وی، در این ماه بیشترین تخلفات مربوط به اتوبوس و مینی‌بوس بوده که بیشترین سهم از آلودگی هوا را براثر دودزایی دارا بوده است.

One thought on “برخورد با ۴۲۱۵ تخلف زیست محیطی در کلانشهر مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *