آلودگی هوا همه مناطق مشهد را فراگرفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی هوا با افزایش میزان آلاینده ها از صبح امروز تا کنون، آلودگی همه مناطق مشهد را دربرگرفت و برای دومین روز متوالی میانگین شاخص کلی کیفیت هوای ظهر یکشنبه در مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفت.

به گزارش تابناک :  حمید صالحی، بعد از ظهر یکشنبه افزود: هم اکنون میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد با ۱۱۷ پی.اس.آی در وضعیت هشدار و ایستگاه امامیه با ۱۵۵ پی.اس.آی در وضعیت ناسالم برای کلیه گروه های سنی است.
وی با بیان اینکه صبح امروز تنها ۹نطقه مشهد هوای آلوده داشت، بیان کرد: هم اکنون ۱۵ منطقه مشهد دارای بار بیش از حد مجاز آلودگی است.
وی افزود: به این ترتیب علاوه بر منطقه امامیه ایستگاه های خاقانی با ۱۴۶، سرافرازان با ۱۴۱، ساختمان با ۱۳۱، شهید کریمی با ۱۳۰، خیام شمالی با ۱۲۶، شهید مفتح و الهیه هر یک با ۱۱۸، ویلا و صدف با ۱۱۰، سجادشهر و سمزقند با ۱۰۹، رسالت با ۱۰۷ و شهید آوینی با ۱۰۳ پی.اس.آی دیگر مناطق آلوده امروز شهر برای گروه های حساس هستند.
وی گفت: در صورت تداوم افزایش بار آلودگی، در ایستگاههای نخریسی و چمن نیز تا ساعاتی دیگر شاهد وضعیت هشدار خواهیم بود.
صالحی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از به کارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا دانست و افزود: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
دیروز نیز کیفیت هوای مشهد در وضعیت هشدار قرار داشت.
روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *