آلودگی هوا شاکی نداشت

پس از گذشت یک هفته از مهلت تعیین شده توسط معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به منظور معرفی دستگاه هایی که در اجرای مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا تخطی کرده اند، هنوز شکایتی نشده است.

به گزارش قدس آنلاین ،هفته دوم خردادماه بود که هوای مشهد، برای چند روزی شاخصی را تجربه کرد که در سال های اخیر بی سابقه بود و وضعیت کیفی بسیار بحرانی را برای مردم به دنبال داشت، وضعیتی که سبب آن به نقل از مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان، دو کانون گرد و خاک قره قوم در ترکمنستان و هرات در افغانستان بود. همزمان با هجوم گرد و غبار و ذرات معلق به هوای مشهد «کمیته اضطرار آلودگی هوا» تشکیل جلسه داد و به منظور مدیریت این بحران، مصوباتی را به تصویب رساند و دادستانی مشهد نیز برای حمایت از اجرای این مصوبات، به موضوع ورود کرد.
برهمین اساس معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی مشهد با تاکید براهمیت اجرای این مصوبات اعلام کرد که «هر کدام از دستگاه های اجرایی که دستورات کمیته اضطرار آلودگی هوا را رعایت نکنند یا در اجرای آن ها سهل انگاری به عمل آورند، باید تا پایان روز شنبه ۱۲ خرداد۹۷ به دادستانی اعلام شوند تا مطابق با ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی که مجازات انفصال از خدمت را دارد، با آن ها برخورد شود.»
در همان روزهایی که آلودگی هوای مشهد در وضعیت بحرانی و بسیار ناسالم قرار داشت، مشاهدات عینی ما و گزارش های مردم حاکی از اجرا نشدن برخی مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای مشهد بود. در این بین تاخیر در شروع به کار ادارات و همچنین تعجیل در خاتمه کار بانک ها از جمله مواردی بود که برخی دسنگاه ها از اجرای آن تخطی کردند که پیگیری نتیجه این تخطی ها، به بعد از زمان تعیین شده برای ارائه گزارش وضعیت عملکرد ادارات و دستگاه ها موکول شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *