مقابله با اثرات آلودگی هوا با یک رژیم غذایی

تنفس هوای آلوده در بلند مدت خطر بسیاری از بیماری های جدی را افزایش می دهد که از آن جمله می توان به حملات قلبی، سکته مغزی، و زوال عقل اشاره کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران، هر زمان که یک سالاد سالم را مصرف می کنید، جلسه ورزش خود را به پایان می رسانید، یا مدیتیشن انجام می دهید، رضایت شما جلب می شود زیرا از این مساله اگاه هستید که فعالیتی در راستای بهره مندی از آینده ای سالم انجام داده اید.
به گزارش “ایزی هلث آپشنز”، اما در مقابل زندگی سالم سمت ناامیدکننده ای نیز وجود دارد. عوامل بسیاری می توانند بر سلامت تاثیرگذار باشند که از کنترل ما خارج هستند. آنها می توانند تلاش های ما برای دنبال کردن یک سبک زندگی سالم را کم اثر کنند.
به عنوان مثال، آلودگی هوا از جمله این عوامل است. تنفس هوای آلوده در بلند مدت خطر بسیاری از بیماری های جدی را افزایش می دهد که از آن جمله می توان به حملات قلبی، سکته مغزی، و زوال عقل اشاره کرد. حقیقت این است که بیشتر ما در مناطق شلوغ شهری زندگی می کنیم که از کیفیت هوای خوبی برخودار نیستند و برای مقابله با این شرایط کار زیادی از عهده ما بر نمی آید.
اگرچه به نظر می رسد اثرات آلودگی هوا کاملا از کنترل ما خارج هستند، اما همچنان می توانیم برخی موارد را برای محافظت از خود مد نظر قرار دهیم. پژوهشی جدید نشان داده است که یک رژیم غذایی می تواند به مقابله با اثرات منفی آلودگی هوا کمک کند. این رژیم غذایی به عنوان یکی از سالم ترین رژیم های حال حاضر جهان شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *