برنامه ریزی برای کنترل آلودگی هوا در فصل سرما آغاز شد

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان گفت: برنامه ریزی ها برای کنترل و کاهش آلودگی هوا در فصل پاییز و زمستان از اکنون آغاز شده است.

احمدرضا مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: تقویت ناوگان  حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی در کاهش استفاده از خودروهای شخصی و به دنبال آن کاهش آلودگی هوا دارد.
وی افزود: خوشبختانه با تکمیل و بهره برداری از مترو پیش بینی می شود بتوانیم در کنترل آلودگی هوا وضعیت بهتری در مقایسه با سال های گذشته داشته باشیم.
مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان با اشاره به تاثیر فضای سبز در کنترل آلودگی هوا گفت: در شرایط بحرانی آب به منظور جلوگیری از خشک شدن درختان به عنوان ریه های تنفسی شهر، آبیاری فضاهای سبز به سختی صورت می گیرد، حتی در برخی مناطق به وسیله تانکر آبیاری انجام می شود.
مرادی با اشاره به برگزاری جلسات ویژه ای جهت آموزش پرسنل ادارات در کنترل مصرف آب و برق اظهار کرد: از مهمترین برنامه های مدیریت بحران مقابله و برنامه ریزی قبل از وقوع بحران است، از این رو آموزش صحیح کارکنان ادارات که هر کدام یک شهروند محسوب می شوند در این سازمان برنامه ریزی شده است.
وی فرهنگ سازی در کنترل بحران را امری مهم دانست و گفت: در حال حاضر با توجه به وضعیت خشکسالی تابلوهای کمیته فرهنگ شهروندی مصرف بهینه آب و برق را آموزش می دهد. همچنین آموزش مدیریت در بحران های مختلف به کودکان و نوجوانان در دستور کار قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *