رفع آلودگی هوا، ترافیک و تبعیض؛ مطالبه شهروندان تهران است

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت در ادامه جلسه برنامه کاندیداهای شهرداری تهران، خطاب به حجت میرزایی گفت: مسئله اصلی شهروندان بحث ترافیک شهر تهران است که هر روز بیست میلیون ساعت روزانه وقت شهروندان هدر می رود دیگر بحث آلودگی هوا است که علاوه بر تاثیر غیر قابل انکار بر سلامت روان و استرس ها، بر اساس آمار منتشره در هفته، تلفاتی به اندازه بوئینگ ۵۰۰ نفره در شهر تهران اتفاق می افتد.
وی افزود : مسئله عدالت و رفع تبعیض اهمیت بسیار زیادی دارد؛ فاصله طبقاتی محله های جنوب شهر از محله های شمال شهر و در نهایت افزایش ساخت و ساز که معلول مشکلات دیگری است.
رئیس کمیته بودجه و نظارت اظهار کرد: سوال من این است برنامه عملیات جنابعالی برای کاهش مشکلات با توجه به منابع محدود شهرداری و بدهی که به پیمانکاران و بانک ها دارند،چگونه است ؟ در خصوص منابع پایدار و بدهی ۵۲ هزار میلیاردی اشاره کردید و ۳۵ هزار میلیارد نیاز مالی برای اتمام پروژه های نیمه تمام و بودجه ۱۷ هزار میلیاردی که کفاف شهر را نمی دهد، اشاره کردید شهر فروشی یعنی ۷ هزار میلیارد درآمد را کنار بگذاریم از این رو علی رغم مشکلات دیگر، راه حل شما برای جبران این امر چیست و چه منابع مازادی برای حل مشکلات وجود دارد و همچنین چه بودجه اندوخته ای برای ۲۰۰ هزار میلیاردی که برای ۱۴۰۲ نیاز دارد، هست؟
فراهانی ادامه داد: چه برنامه ای برای تامین این بودجه ها و انجام برنامه های آینده ای که ارائه دادید، در نظر دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *